Puree dat maak je met goeie boter en volle room. En een kabeljauwhaasje met kruidenkorst past daar perfect bij. Of anders gezegd, hoe snel en makkelijk een heerlijke doordeweekse maaltijd bereiden. Aan tafel!
Prei puree en kabeljauwhaasje met kruidenkorst
Course: HoofdgerechtCuisine: Aardappelgerechten, VisgerechtenPersonen
2
personenEen smaakvolle doordeweeks gerecht: prei puree en kabeljauwhaasje met kruidenkorst. Aan tafel!
IngrediËNTEN
Voor de vis: 2 stukken kabeljauwhaasje, 1 fijngesnipperde sjalot, 1 visbouillonblokje, witte wijn, peper en zout, panko, goeie boter met dragon kruiden
Voor de prei puree: 10-tal aardappelen, 3 stronken prei, 125 ml volle room, een klont goeie boter, peper en zout, gedroogde dragon
BEREIDINGSWIJZE – verwarm de oven voor op 180 gr Celsius
- Neem een ovenschotel en vet die in met boter. Leg er de kabeljauwhaasjes op. Verdeel er de sjalot en het bouillonblokje over. Overgiet met witte wijn, zorg dat de wijn tot net onder de vis komt. Kruid met peper en zout. Leg een schijfje goeie boter met dragon op de kabeljauwhaasjes en bestrooi met wat panko. Deze schotel mag zo’n 20-tal minuten in de oven.
- Schil de aardappelen, snij in gelijke blokjes en kook ze gaar in gezouten water tot het water helemaal is opgekookt.
- Stoof de in ringen gesneden prei zachtjes aan in boter. Kruid met peper, zout en gedroogde dragon.
- Voeg de gestoofde prei toe aan de gekookte aardappelen, giet er de room bij en doe er een klont goeie boter bij. Meng alles goed onder elkaar en kruid eventueel bij naar smaak met peper en zout.
Serveer het kabeljauwhaasje op de puree, werk af met wat verse peterselie en eventueel een beetje citroensap.
KANTTEKENING
- Ik gebruikte de zuivelproducten van Campina – Lizzy x
