Street Art in Oostende
Ik was uitgenodigd door Alice Bown Agency om aanwezig te zijn bij de opening van de 9de editie van The Cristal Ship in Oostende. Het Street Art parcours dat het hele jaar door kan bezocht worden. Je wandelt rustig het parcours af en geeft jouw ogen de kijk. Bovenaan gevels, onderaan huizen, op stoepranden,… op de meest onverwachte plekken prijken de mooiste artistieke creaties.
Het thema in 2025 is “Change” : nieuwe namen en kunstwerken brengen een nieuw verhaal waarin “change” de rode draad vormt. Met respect voor het DNA van het festival en tegelijkertijd een open blik op de toekomst. Kunstenaars werken vanuit hun eigen inzicht en niet meer rond wereldthema’s. Er zijn meer dan 80 gigantische muurschilderingen en fantastische kunstinterventies van wereldberoemde kunstenaars.
Het parcours
Je kan het parcours op eigen houtje afwandelen. Download de gratis app “Ostend City Walks” en je hebt meteen een handige kaart op je smartphone. Of haal een gratis exemplaar op bij Toerisme Oostende. Je kan ook kiezen voor een begeleide wandeling in groep. Er zijn twee specifieke wandelingen in Oostende: de Centrumwandeling start aan het station en eindigt “ergens in de buurt”. De Belle Epoquewandeling start aan de Koninklijke Stallen en eindigt ook “ergens in de buurt”. Wil je beide buurten combineren, kies dan voor een fietstocht.
Je kan deze wandelingen en fietstocht online boeken via www.bazaartrottoir.be. Vergeet niet, het Street Art parcours is het hele jaar door te bezoeken. De startplaats is bij Toerisme Oostende (Monacoplein 2, 8400 Oostende). Heel makkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer, de auto en/of de fiets.
Ik laat jullie hier alvast een paar “stukjes” kunstwerk zien die ik persoonlijk heel mooi vind.







Workshop Street Art met Yasmine
Wij mochten na de geleide wandeling ook nog eens zelf onze creativiteit bovenhalen. Yasmine van Pinkpainter.be spuit sinds 2014 kunstwerken op muren. Zij werd bijgestaan door Kaat van tschoonschrift.be die gespecialiseerd is in murals, tufting en grafisch werk. Twee topdames die ons de “kunst” van het graffiti spuiten aanleerden. Er was een voorgetekende muurschildering en die mochten wij al spuitend “inkleuren”. Mensen, dit was een zalige activiteit! Wat een ontspanning. Amai zeg, dat wil ik zo opnieuw doen.





Cockburn’s Port
Na de inspanning mochten we proeven van de 10 jaar gerijpte Porto Old Tawny van Cockburn’s Port (exclusief verkrijgbaar bij Colruyt). Een zeer zachte, perfect gebalanceerde porto waar ik met smaak van nipte. Dit toonaangevend porthuis, opgericht in 1815, staat bekend om zijn innovatieve en gedurfde benadering van portwijn. Met een focus op kwaliteit, duurzaamheid en vakmanschap produceren ze rijke, volle ports met uitgesproken fruitige en kruidige tonen.
Cockburn’s Port voegt dit jaar extra smaak toe aan The Crystal Ship met een exclusieve cocktail. Een perfecte mix van Portugese passie en Oostendse flair, geserveerd met unieke onderzetters van kunstenaar Lindert Steegen. Deze verfijnde creatie van Oostendenaar Stijn Deschacht combineert de rijke, fluweelzachte tonen van Cockburn’s Port met de subtiele rokerigheid van Highland Park whisky, aangevuld met de kruidige, lichtzoete diepte van Elixir d’Anvers en agavesiroop. Het resultaat is een luxueuze en evenwichtige cocktail met een diepe robijnrode gloed – perfect voor liefhebbers van elegante en smaakvolle cocktails. Je kan deze proeven bij hotspot Paroles in Oostende.




Lunchen in Vesper Oostende
De afsluiter van deze leuke voormiddag te Oostende: heerlijk lunchen bij Vesper een hippe foodbar op Oosteroever. Bereikbaar via de overzetboot als je van de Viskaai komt. Hou er wel rekening mee dat bij goed weer je even aanschuift alvorens je de boot op kan. Wij verloren zo een half uurtje tijd.
Vesper is een heel tof concept: mooi ontwerp, mooie inrichting, een ruime keuze aan tapas/hapjes, zowel koud als warm. Van cocktails tot potjeskermis en andere dingen om de kleine en grote honger te stillen.
Reserveren kan je niet. Voor contact kan je mailen naar [email protected]





0 reacties