Een ideaal zomers gerecht: BBQ-mosselen
Het mosselseizoen is officieel begonnen – en ik kreeg de eerste lading aan huis! Op woensdag 2 juli werd het startschot gegeven van het nieuwe mosselseizoen en dat gebeurde in stijl in hartje Antwerpen. Terwijl de eerste mosselen van het jaar feestelijk werden overgevaren op de Schelde en live bereid op het Steenplein – mét burgemeester en schepenen erbij – zat ik deze keer niet op de eerste rij. Maar… ik kreeg een prachtig pakket mosselen aan huis geleverd zodat ik toch kon meegenieten van dit culinaire hoogtepunt.
Een dikke dankjewel aan De Vistafel die me niet alleen superfijne, kraakverse mosselen bezorgde, maar ook aan Alfafish zelf die me een smakelijk duwtje in de rug gaf om er iets lekkers mee te maken. Ik ga helemaal voor BBQ-mosselen.
Wat maakt deze eerste mosselen van het seizoen zo bijzonder?
Ze zijn dit jaar uitzonderlijk goed van kwaliteit: groot, blank, stevig van textuur én bijzonder smaakvol. Je proeft meteen dat ze net uit het water komen. Perfect om klassiek te bereiden met witte wijn, selder en ui – of om er iets creatievers mee te doen.
Ik ging voor een zomers gerecht met deze prachtige smaakvolle schelpen. Ik bereidde de mosselen met een mengeling van verse tuinkruiden die ik deze morgen plukte uit mijn kruidentuin. Het “bevochtigingswerk” gebeurde aan de hand van Noilly Prat, mijn favoriete drank voor een goede witte wijnsaus.
Liever een ander mosselgerecht? Lees dan zeker het recept van de mosselen mediteranée (link) na.
Zomerse BBQ-mosselen
Course: Hoofdgerecht4
personenIk ging voor een zomers gerecht met deze prachtige smaakvolle schelpen. Ik bereidde de mosselen met een mengeling van verse tuinkruiden die ik deze morgen plukte uit mijn kruidentuin. Het “bevochtigingswerk” gebeurde aan de hand van Noilly Prat, mijn favoriete drank voor een goede witte wijnsaus.
INGREDIËNTEN
Een mengeling verse tuinkruiden zoals basilicum, salie, tijm, rozemarijn,…
Een portie Goudmerk mosselen
Voor de botersaus: een klont ongezouten roomboter – 2 sjalotten – 1 knoflookteen – verse dragon – 1 tomaat – een goeie scheut Noilly Prat – peper en zout – piment d’Espelette
BEREIDINGSWIJZE
- Leg de verse tuinkruiden op de bodem van een BBQ grillpan. Spoel de mosselen onder koud stromend water. Leg ze op de tuinkruiden.
- Smelt de boter in een vuurvaste kom. Pel de sjalotten en de knoflook, snipper fijn. Hak de dragon. Verwijder de schil van de tomaat (*) en snijd ze in partjes. Haal de zaadjes eruit. Snij het vruchtvlees in fijne brunoise. Meng de dragon, de tomaat en de knoflook met de sjalotten en de Noilly Prat, kruid met zeezout en piment d’Espelette. Doe alles bij de gesmolten boter.
- Haal de mosselen van het vuur als ze open zijn en overgiet met de botersaus.
Kanttekening (*)
- Wil je de tomaat makkelijk schillen? Snij onderaan de tomaat een “kruis” in het vel. Dompel ze dan een 30-tal seconden onder in kokend water en vervolgens kan je heel gemakkelijk de schil verwijderen.








0 reacties